K provozu těchto stránek využíváme souborů cookies pro zlepšení služeb. Prohlížením těchto stránek vyjadřujete s používáním cookies souhlas.

close
  • Česká pošta

Vyhledavač

Informace

Tabulky a návody

Výrobci

Oprava autoskel a autosvětel VERSACHEM Zobrazit větší

Oprava autoskel a autosvětel VERSACHEM

9991321

Nové

Sada na opravu autoskel a autosvětel VERSACHEM

Více informací

Na cestě

385,00 Kč

Česká pošta
Česká pošta

Parametry

Balení:sada

Více informací

Oprava v několika minutách, není třeba výměna skla.

Zcela spolehlivý výrobek na trvalou opravu většiny druhů poškození vrstveného čelního skla (drobné praskliny typu "oko", bodové průrazy od kamínků atd.). Snadné použití podle podrobného návodu.

Komponenty této soupravy jsou podobné těm, které používají ve specializovaných servisech a proto jsou zárukou kvalitní opravy autoskel. Tato sada je vhodná na odstranění drobných poškození (do 3 cm) typu „oko“ nebo „hvězda“ a nedá se použít na dlouhé praskliny typu „pavouk“. Při opravě postupujte podle níže uvedeného návodu.

Součástí sady je pryskyřice citlivá na UV paprsky. Opravu provádějte na stinném místě, poté pro vytvrdnutí vystavte přímému slunečnímu světlu. Při opravě musí mít čelní sklo pokojovou teplotu! Podle ročního období zapněte před opravou topení či klimatizaci pro dosažení optimální teploty. Při opravě používejte ochranné brýle a rukavice. Dbejte, aby se látka nedostala na lakované povrchy karoserie. Abyste předešli poškození, přikryjte kapotu vozu. Dále budete potřebovat ostrý nůž nebo čepel.

Návod k použití:

  • 1) Pomocí přiloženého špendlíku odstraňte volné úlomky skla z praskliny. Plochu kolem poškození očistěte a vysušte čistou textilií nebo papírovým ubrouskem.
  • 2) Z jedné strany samolepícího kroužku odstraňte krycí folii a nalepte touto stranou a štítkem nahoru na sklo tak, aby jeho vnitřní otvor ohraničoval střed nebo nejhlubší bod praskliny.
  • 3) Odloupněte druhou krycí vrstvu a na samolepku pevně přitiskněte podstavec, přičemž dbejte, aby okraje a štítky obou komponent byly v zákrytu.
  • 4) Odstraňte víčko a odstřihněte špičku tuby s pryskyřicí. Tubu pak vsuňte do hrdla podstavce a opatrným stiskem ho naplňte látkou tak, aby nedošlo k vytékání. Zbytek pryskyřice uzavřete a uschovejte pro další použití.
  • 5) Nyní vsuňte do hrdla podstavce injektor a zatímco ho jednou rukou pevně přidržujete, druhou rukou vytáhněte jeho píst a zajistěte ve spodním zářezu. K zajištění slouží drátěná klipsa nacházející se na injektoru. Nechte v této poloze 10 minut.
  • 6) Na několik sekund vytáhněte injektor z podstavce a poté opět pevně vsuňte zpět. Zatímco ho jednou rukou pevně přidržujete , druhou rukou stlačte jeho píst a zajistěte v horním zářezu. Nechte v klidu v této poloze 20 minut.
  • 7) Odpojte a odložte injektor a ostrou čepelí opatrně oddělte štítek podstavce včetně samolepky od skla. Uchopte za uvolněný konec a pomalu odloupněte celý podstavec. místo vytřete do čista.
  • 8) Z tuby naneste 1 - 2 kapky pryskyřice na střed praskliny a přikryjte žlutou folií, která je součástí sady. Čepelí vytlačte případné bubliny. Přemístěte vůz na přímé slunce a nechte vytvrdnout asi 15 - 60 minut podle intenzity světla.
  • 9) Opatrně odloupněte žlutou folii a čepelí nože odstraňte zbytky pryskyřice tak, že ostří držíte v kolmé poloze a škrábete rychlými tahy dopředu - dozadu po skle. Pokud ve skle stále zůstává malá jamka, zopakujte postup od bodu 8.